Aurea Roma. Učbenik za latinščino, 3. izdaja, 4. natis

Avtor: Breda Čop
Aurea Roma je učbenik začetnega pouka latinščine. Besedila lekcij so izbrana na podlagi rimske zgodovine od njenih začetkov (doba kraljev) do konca republike. Tako se študent uči temelje latinskega jezika ob spoznavanju virov za rimsko republikansko zgodovino, snov pa ponovi z vajami, ki govorijo o rimski književnosti, o realijah rimske civilizacije in o glavnih elementih izobrazbe v republikanskem Rimu. Lekcije so v prvem delu prirejeni teksti rimskih avtorjev, v drugem delu pa originalna latinska besedila. Dodane so najosnovnejše slovnične preglednice. Zaradi priročnosti in boljše uporabnosti učbenika je slovarček, ki sodi k lekcijam, natisnjen posebej.

Leto izida: 2022

Zbirka: Učbeniki FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje