Žepna slovenščina, argentinska španščina (ESLOVENO DE BOLSILLO)

Avtor: Tjaša Alič, et al.

Knjižica je nastala v okviru projekta, ki ga je vodil Center za slovenščino kot drugi/tuji jezik FF. V 22 jezikov so jo prevedli učitelji slovenščine s svojimi študenti na slovenistikah na tujih univerzah. Pri tem so jim pomagali tuji uveljavljeni prevajalci. Knjižico sestavljajo naslednja poglavja: Slovenska abeceda; Slovenska slovnica v 7 korakih (spreganje, glagol biti, zaimki, čas, število, spol, sklanjatev); Pozdravi; Spoznajmo se; Osnovni izrazi (fraze, izrazi vljudnosti, imena jezikov, barve, osnovni pridevniki); Številke; Čas (tudi slovenski dela prosti dnevi); Promet; Turizem; V restavraciji; Sadje in zelenjava; V trgovini; Storitve; Težave (če kaj izgubimo, se nam kaj pokvari, nam kaj ukradejo); Zdravje; Vreme; Ti in jaz (dvojina); V Sloveniji z otroki; V Sloveniji poslovno; Slovenija v EU (nekateri osnovni izrazi politične terminologije); Iz Slovenije v žep (butična ponudba Slovenije, trinajst artiklov, med njimi: Triglav, teran, medved, nagelj in kozolec, za povrh pa še recept za potico).

Leto izida: 2014

Zbirka: Žepna slovenščina

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje