Vabljeni na delavnico »Odločitev. Definicija.« / »Od-nadziranje«: Performans in uporaba na umetnostih osnovanega pristopa k učenju za naslavljanje aktualnih družbenih problematik, ki bo v torek, 18. 4. 2023, ob 13. uri v predavalnici 18 na Filozofski fakulteti.

Sodelujejo: Manca Kozlovič, Mateja Kužner Čelešnik, Zala Virant, Maja Hodošček, Nives Ličen

Pridružite se pogovoru o uporabi strategij umetniškega pristopa za raziskovalno učenje o družbenem spolu.

V aktivnem srečanju bo predstavljen performans kot medij sodobne umetnosti in strategija za raziskovalno učenje. Avtorice so z mentorico Majo Hodošček ustvarile in posnele  dva performansa, ob katerih bo potekal pogovor o doživljanju telesa v omrežjih prepričanj o družbenem spolu. Performansa sta postavljena v prostore vsakdanjega mestnega vrveža (trg, podhod) in sta spodbuda za kritični premislek o pričakovanjih, povezanih s spolom.

Projekt je nastal v sodelovanju med Filozofsko fakulteto UL in Mestom žensk.