Razumevanje (ne)enakosti spolov skozi študentsko perspektivo

V torek, 11. maja 2021, ob 17.00 uri bo v okviru Dnevov enakosti spolov FF potekal spletni dogodek z naslovom Razumevanje (ne)enakosti spolov skozi študentsko perspektivo.

Ko o tematiki spola razpravljamo v akademskem okolju, vsekakor velja prisluhniti njegovi večinski populaciji – študentkam in študentom. Z vidikom spola na raznolikih področjih se ukvarjamo v nalogah, raziskavah in projektih na vseh stopnjah študija in oddelkih Filozofske fakultete ter s tem pomembno prispevamo k razumevanju in razvoju diskurza o enakosti spolov. Zato na študentskem dogodku, ki bo potekal na platformi Zoom, besedo prepuščamo štirim študentkam, ki bodo predstavile svoje projekte, raziskave in izkušnje. Prisrčno vabljeni k poslušanju predstavitev in sodelovanju v diskusiji.

Govorke in tematike

Laura Barovič Božjak (Oddelek za azijske študije in Oddelek za anglistiko in amerikanistiko): Nadlegovanje mater na delovnem mestu (matahara) v sodobni japonski družbi;

Mojca Suhovršnik (Oddelek za sociologijo in Oddelek za pedagogiko in andragogiko): Vpliv pandemije covida-19 na življenja žensk: intimnopartnersko nasilje in nasilje v družini, skrbstveno delo ter reproduktivne pravice;

Tina Bizjak (Oddelek za sociologijo): Konstrukt spola in delitve spolnih vlog skozi prizmo organizacije javnih stranišč ali zakaj potrebujemo spolno nevtralna stranišča?;

Sara Rihtaršič (Oddelek za pedagogiko in andragogiko in Oddelek za sociologijo): Zagate, izzivi in lepote poučevanja srednješolcev o (ne)enakosti spolov.

Dogodek organizirajo študentke Zala Julija Kavčič, Neža Jagodic, Katja Černe in Mojca Suhovršnik, ki so kot študentske predstavnice vključene v 2. delovno skupino Načrta enakosti spolov (delovna skupina Spol v študijskem procesu), v okviru katerega se odvijajo tudi Dnevi enakosti spolov FF. Dogodek organizirajo v sodelovanju in s podporo prof. dr. Milice Antić Gaber in izr. prof. dr. Barbare Pihler Ciglič.

Vabljeni na Zoom!

19. 10. 2020