Vabilo na ogled kratkega dokumentarnega filma Koliko pa ti šteješ?

Vljudno vabljeni na ogled kratkega dokumentarnega filma Koliko pa ti šteješ?, ki skozi zgodbe mladih in starih ljudi ter komentarje uglednih strokovnjakov opozarja na razširjenost stereotipov in predsodkov o mladih in starih ljudeh. Spregovori o vzrokih in posledicah starostne diskriminacije. Išče rešitve in načine, kako se ji lahko zoperstavimo, in poudarja, da leta nikakor ne bi smela določati človekove vrednosti v družbi. Film so ustvarile Hana Barši Palmić (študentka Filozofske fakultete), Maša Bregar, Julija Mihovec (študentka Filozofske fakultete), Veronika Predovnik in Kaja Rakušček (diplomantka Filozofske fakultete), nastal pa je v okviru projekta Starizem: problem na obeh straneh starostnega spektra. Projekcijam bo sledila kratka delavnica o prepoznavanju starostnih stereotipov in predsodkov.

Več o projektu si lahko preberete tukaj.