Gostovanje izr. prof. dr. Valerije Barada z Oddelka za sociologijo Univerze v Zadru

Utrinek s predavanja izr. prof. dr. Valerije Barada

Na Oddelku za sociologijo Filozofske fakultete so med 4. in 8. decembrom 2023 v sklopu Ceepus mobilnosti preko mreže Sociology for Societies - Understanding socio-cultural changes in contemporary societies - Soc4Soc gostili izr. prof. dr. Valerijo Barada z Oddelka za sociologijo Univerze v Zadru.

Med bivanjem v Sloveniji je izr. prof. dr. Barada izvedla več predavanj, osredotočenih na temo spolno določene vloge, odnosi med spoli in družbeni položaj žensk na Hrvaškem: konceptualni okvir, relevantni podatki in primerjalni pregled. Ta predavanja so ponudila dragocen vpogled v trenutne raziskave in trende na področju študijev spolov ter odnosov v družbi. Poleg predavanj je izr. prof. dr. Barada sodelovala tudi na dveh sestankih, ki sta bila namenjena krepitvi in razvoju sodelovanja med Filozofsko fakulteto v Ljubljani in njeno matično institucijo. Ta srečanja poudarjajo naraščajoč pomen mednarodnih akademskih partnerstev in izmenjav v kontekstu globalno povezane izobraževalne skupnosti. Obisk izr. prof. dr. Valerije Barade je poudaril pomen čezmejnega sodelovanja in izmenjave znanja, s čimer se krepijo odnosi med univerzama in širijo horizonti akademskega raziskovanja.

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)

Brumnovo priznanje za gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik