Nova publikacija: Pogledi od blizu: Mladi, prihodnost in zamišljanje razvoja na Solčavskem

Pri Založbi Univerze v Ljubljani je izšla publikacija Pogledi od blizu: Mladi, prihodnost in zamišljanje razvoja na Solčavskem. Publikacija je nastala na podlagi raziskovalnega dela, ki je potekalo v sklopu Etnološkega tabora treh dolin 2021, ki ga Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete že nekaj let zapored organizira na Solčavskem.

Pogledi od blizu so nastali v dialogu študentk in študentov etnologije in kulturne antropologije, mentorjev in mentoric ter domačink in domačinov. Skozi premisleke o prometu in infrastrukturi, dediščini, glasbi in lokalnih društvih, Pogledi v ospredje postavljajo perspektive mladih Solčavanov in Solčavank.
Vabimo vas k branju!

03. 02. 2023

In memoriam mag. Sara Gornik (1984–2023)

02. 02. 2023