Nova publikacija: Pogledi od blizu: Mladi, prihodnost in zamišljanje razvoja na Solčavskem

Pri Založbi Univerze v Ljubljani je izšla publikacija Pogledi od blizu: Mladi, prihodnost in zamišljanje razvoja na Solčavskem. Publikacija je nastala na podlagi raziskovalnega dela, ki je potekalo v sklopu Etnološkega tabora treh dolin 2021, ki ga Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete že nekaj let zapored organizira na Solčavskem.

Pogledi od blizu so nastali v dialogu študentk in študentov etnologije in kulturne antropologije, mentorjev in mentoric ter domačink in domačinov. Skozi premisleke o prometu in infrastrukturi, dediščini, glasbi in lokalnih društvih, Pogledi v ospredje postavljajo perspektive mladih Solčavanov in Solčavank.
Vabimo vas k branju!

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)

Brumnovo priznanje za gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik