Obisk francoskega pisatelja Davida Diopa

David Diop v družbi izr. prof. dr. Florence Gacoin-Marks

V petek, 21. 4. 2023, je Filozofsko fakulteto obiskal francoski pisatelj in bookerjev nagrajenec David Diop, avtor romana Več kot brat (Frère d’âme), ki so mu slovenski študentje in študentke leta 2019 dodelili Goncourtovo nagrado Slovenije. Ob tej priložnosti se je izr. prof. dr. Florence Gacoin-Marks z avtorjem pogovarjala o položaju francoske in frankofonskih književnosti in o njegovem romanu v okviru sodobnega romanopisja.

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani