Obisk veleposlanika Romunije

Veleposlaništvo Romunije v Sloveniji in lektorat romunščine na Oddelku za romanske jezike in književnosti Filozofske fakultete sta v četrtek, 2. 3. 2023, organizirala dogodek ob praznovanju pomladi, ki se v Romuniji začne 1. marca z običajem Mărțișor.

Filozofsko fakulteto je obiskal veleposlanik Romunije, pristojen za Slovenijo, Nj. Eks. Alexandru Grădinar. Sprejela ga je dekanja, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, spremljali pa sta jo predstojnica Oddelka za romanske jezike in književnosti, doc. dr. Katarina Marinčič, in lektorica za romunski jezik, lekt. dr. Ioana-Carmen Jieanu. Dr. Alexandru Grădinar je govoril o Romuniji in romunskih pomladnih običajih, dogodek pa so nadaljevali študentje, ki so brali drobce iz romunske literature v obeh jezikih in igrali romunsko tradicionalno glasbilo. Na koncu so izdelovali tudi tradicionalne spomladanske broške Mărțișore.

27. 02. 2024

Otvoritev razstave Intija Ocóna Jaz sem s tabo, moja Nikaragva! in pogovor s pesnico in pisateljico Giocondo Belli

Otvoritev razstave
26. 02. 2024