Položaj žensk v slovenski družbi

Člen iz Občega državljanskega zakonika, ki je določal skrbništvo otrok pokojnega očeta.

Sodelavki oddelka za zgodovino Irena Selišnik, Ana Cergol Paradiž ter doktorska študentka Maja Vehar so sodelovale v daljšem pogovoru o položaju žensk v slovenski družbi od 19. stoletja do danes.

Pogovor je objavljen na Youtube, povzet pa je tudi v prispevku na MMC RTVSLO, 10. 1. 2021.

23. 02. 2021

Izšel je priročnik o uporabi digitalne tehnologije v humanistiki

Izšel je priročnik o uporabi digitalne tehnologije v humanistiki.
22. 02. 2021

Uspešno sodelovanje Oddelka za prevajalstvo z gospodarstvom

Knjigo z naslovom Nusret in krava je prevedel študent Prevajanja (MA) Matija Godeša.
22. 02. 2021

Mednarodne in primerjalne študije v izobraževanju odraslih in vseživljenjskem učenju

V sklopu Erasmus+ strateškega partnerstva INTALL je potekala tretja akademija izobraževanja odraslih.