Predstavitev knjige Glasovi s severa – Antologija švedske književnosti

V okviru Leta jezikov FF in obeležitve 50. obletnice lektorata švedščine je v ponedeljek, 14. 11. 2022, v Atriju ZRC Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko Filozofske fakultete predstavil knjigo Glasovi s severa – Antologija švedske književnosti (Založba Univerze v Ljubljani). V antologiji so predstavljeni prevodi več generacij študentk in študentov lektorata švedščine. Knjiga zajema pomembna dela švedske književnosti, tako klasičnih avtorjev kot predstavnikov mlajše generacije. Pri pogovoru o knjigi, švedski književnosti in prevajanju so sodelovali izr. prof. dr. Darko Čuden, Iva Klemenčič, vodja tečajev švedščine na FF, ter Mita Gustinčič Pahor, lektorica za švedščino in urednica knjige. Z branjem odlomkov iz antologije nas je na sever popeljal Luka Ličar. Za podporo dogodka se zahvaljujejo Slovensko-švedskemu društvu.

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)