Razstava Spirou4Rights

V razstavnem prostoru Peti štuk smo 12. maja 2021 odprli razstavo SPIROU4RIGHTS  – angažirano razstavo o pomenu človekovih pravic, v okviru katere je trideset belgijskih striparjev ilustriralo trideset členov Splošne deklaracije človekovih pravic iz leta 1948.

Razstavo so otvorili dekan Filozofske fakultete prof. dr. Roman Kuhar, direktorica Francoskega kulturnega centra v Sloveniji ga. Isabelle Desvignes ter predstavnik belgijskega veleposlaništva na Dunaju, g. Adrien Vernimmen. Besedila so prevedli študentke in študenti Oddelka za prevajalstvo Filozofske fakultete pod mentorstvom doc. dr. Adriane Mezeg, lekt. dr. Nadje Dobnik in prof. dr. Mojce Schlamberger Brezar.

Vabljeni k ogledu!

25. 11. 2021

Podpora Senata Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani kolektivu Informativnega programa Televizije Slovenija

Foto: www.siol.net
25. 11. 2021

Predavanje doc. dr. Petra Mikše: Od kod gorska identiteta Slovencev?

23. 11. 2021

Kje smo 10 let po zasedbi Filozofske fakultete?