Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo

Izvajanje prakse za dvopredmetne komparativiste drugega letnika(letni semester 2022/23)

Obveščamo vas, da se predmet Pedagoška praksa izvaja v letnem semestru in je dvodelen: obsega 30 ur seminarja ter skupinsko praktično usposabljanje pri pouku slovenščine pa partnerskih osnovnih in srednjih šolah. Praksa se bo v št. l. 2022/23 izvajala v skupinah po največ tri študente pri izbranih učiteljih mentorjih, ki jih določi Katedra za didaktiko slovenščine Oddelka za slovenistiko FF UL. Dodatno pojasnilo za dvopredmetno pedagoško smer slovenistika – komparativistika: na prakso pri pouku slovenščine (s poudarkom na književnem pouku) odhajate v drugem letniku dvakrat: v okviru slovenistične prakse v zimskem semestru ter komparativistične prakse v letnem semestru (v letnem semestru boste tudi na slovenistični praksi s poudarkom na pouku slovenskega jezika). Ti dve praksi v letnem semestru lahko združite, vendar se priprave na mini, celourne in izpitne nastope na obeh književnih praksah ne smejo podvajati (priprave morajo biti na različne učne teme in učne enote). Hkrati se priporoča, da sta praksi izvedeni na različnih šolah in različnih stopnjah šolanja (npr. na osnovni in srednji šoli). Podrobnejše informacije o izvajanju slovenistične in komparativistične prakse boste prejeli v četrtek, 6. 10., od 9.40 do 11.15 v pred. 2 na Tobačni. Vljudno vabljeni!

Oddelek za psihologijo

Uradne ure strokovne službe oddelka za psihologijo

Oddelek za slovenistiko

Razpis za zaposlitev učiteljice/učitelja slovenščine na OŠ Vide Pregarc (Ljubljana Moste)

Join RWS Campus Online 2024!

Uradne ure tajništva Odd. za prev. (22. 4. – 26. 4. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Sodelovanje na kolokviju (Gradec-Ljubljana-Zagreb)