Mednarodni literarni natečaj za najboljšo kratko zgodbo Energheia 2023

Tekmovanje Energheia za najboljšo zgodbo že več kot četrt stoletja poteka v čudovitem ambientu srednjeveškega mesteca Matera v italijanski pokrajini Bazilikata, blizu »pete« italijanskega škornja. V zadnjih letih pri natečaju sodelujejo tudi mladi pisatelji in pisateljice iz Slovenije. Sodelujejo lahko avtorji, stari med 18 in 30 let, s še neobjavljeno zgodbo, napisano v slovenskem jeziku. Tema je poljubna, dolžina je omejena na 21.000 znakov. Prispevke pošljite do 30. aprila 2023 na e-naslov tomaz.onic@um.si. Prosijo, da pripišete še naslov prebivališča, telefonsko številko in letnico rojstva. Osebni podatki bodo ustrezno varovani in ne bodo posredovani ocenjevalcem.

Izmed prispelih zgodb bo komisija na Filozofski fakulteti UM v postopku anonimnega ocenjevanja izbrala tri najboljše, ki bodo s pomočjo Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik Filozofske fakultete UL – slovenistike na univerzah v Italiji (v Rimu, Trstu in Padovi) prevedene v italijanščino in poslane organizatorju tekmovanja. Žirija, ki jo sestavljajo ugledni italijanski pisatelji in literarni kritiki, bo izmed zgodb slovenskih avtorjev izbrala najboljšo. Avtor zmagovalne zgodbe bo na stroške organizatorja povabljen na slavnostno podelitev nagrad, ki bo septembra 2023 v Materi. Tri najboljše zgodbe bodo objavljene na spletnih straneh italijanskega društva in v tiskani antologiji.

Več informacij o natečaju je dostopnih na spletni strani.

Sprememba GU Jerica Mrak Pestotnik

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - uradne ure (1. 8. - 18. 8.)

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - uradne ure (29. 7. - 31. 7.)

INTERNATIONAL STUDENT WELCOME DAY

INTERNATIONAL STUDENT WELCOME DAY