Natečaj za magistrska in doktorska dela 2020/2021

Slovenski raziskovalni inštitut (SLORI) razpisuje nagradni natečaj za zaključna magistrska in doktorska dela. Sprejemajo tudi diplome štiriletnih študijskih programov, diplome prve bolonjske stopnje pa na natečaju ne morejo kandidirati. Kandidati lahko prijavijo naloge, ki pomembno ali izvirno prispevajo k poznavanju slovenske skupnosti v Italiji, njene družbene strukture, vloge v naselitvenem in družbenem prostoru, njenih razvojnih procesov na družbenem, kulturnem, političnem, gospodarskem, pravnem in izobraževalnem področju, medetničnih odnosov, identitetnih in jezikovnih praks ter komunikacije. Naloge se lahko ukvarjajo tudi z drugimi vejami manjšinskih študij ali drugimi manjšinskimi skupnostmi, vendar morajo vsebovati primerjavo s slovensko skupnostjo v Italiji ali biti drugače relevantne za razumevanje slovenske stvarnosti v Italiji.

Naloge bo SLORI nagradil s spodaj navedenimi denarnimi zneski:

- magistrska naloga ali diploma štiriletnega študijskega programa: 300 € (do 2, to je skupno 600 €);

- doktorska naloga: 600 € (do 2, to je skupno 1.200 €).

Celoten razpis s pogoji za prijavo je objavljen v slovenskem jeziku na spletni strani www.slori.org.

Rok za oddajo prijavne dokumentacije je ponedeljek, 18. 1. 2021.

Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo

Brezstična točka OHK za osebni prevzem od 1. do 31. 3. 2021

Referat, Referat za doktorski študij, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Danes: Okrogla miza - Znanstveno komuniciranje