Predavanje Borisa A. Novaka v okviru cikla Rensko-flamska mistika

Oddelek za filozofijo Filozofske fakultete je v sodelovanju z Inštitutom za študije meništva in kontemplativne znanosti organiziral tretji cikel gostujočih predavanj o zgodovini mistike, ki v okviru seminarja Srednjeveška in renesančna filozofija poteka na Filozofski fakulteti med 9. in 20. marcem 2023. Doslej so nastopili Gorazd Kocijančič (Mojster Eckhart v luči svojih latinskih spisov), Alen Širca (Eckhartovi učenci: Suzo, Tauler, Ruysbroeck) in Borut Škodlar (Dogajanja v duši in najdevanje Boga pri Mojstru Eckhartu).

Na plenarnem predavanju v ponedeljek, 20. marca 2023, ob 18. uri bo v predavalnici 030 Filozofske fakultete Boris A. Novak z interpretacijami in prevodi iz stare flamščine predstavil Pesniško mistiko Svete Hadewijch.

Prisrčno vabljeni!

Oddelek za sociologijo

Alumni FF - vabilo

Oddelčna strokovno svetovalna služba, 1. 3. 2024