Oddelek za umetnostno zgodovino

V Muzeju in galerijah mesta Ljubljane iščejo okrepitve

Spoštovani,

V Muzeju in galerijah mesta Ljubljane je spet napočil čas, ko iščemo okrepitve in se veselimo novih sodelavcev, ki bi skupaj z nami navdihovali naše obiskovalce.

Iščemo komunikativne, zanesljive, natančne, prilagodljive, vsestranske in zavzete animatorje pedagoških delavnic za vrtce in 1. triado OŠ, animatorje rojstnih dni za otroke stare od 4 do 10 let, vodiče osnovnošolskih in srednješolskih skupin in vodiče odraslih obiskovalcev razstav.

Ponujamo sodelovanje na dveh priljubljenih muzejskih lokacijah v Ljubljani ter:

1. možnost dolgoročnega sodelovanja;
  2. prilagodljiv urnik dela (pedagoški programi dopoldan, rojstni dnevi popoldan in čez vikende, čuvanje razstav kadarkoli);
  3. razvijanje komunikacijskih veščin, koristnih za vse življenje;
  4. brezplačna izobraževanja s področij pedagogike, retorike, komunikacije, obvladovanja konfliktov, timskega dela;
  5. neformalno pridobivanje znanj s področja delovanja muzeja: vpogled v muzeologijo, interpretacijo dediščine, zgodovino, arhitekturo;
  6. stik s kustosi in strokovnjaki najrazličnejših področji muzejskega delovanja;
  7. možnost dela na eni ali več lokacijah;
  8. plačilo od 7,00 do 17,00 eur/uro.

Vabimo v tesno povezano ekipo zunanjih sodelavcev iz vrst študentov zgodovine, umetnostne zgodovine, anglistike, geografije, arheologije, predšolske vzgoje, razrednega pouka, pedagogike in drugih humanističnih ter družboslovnih smeri.

12. februarja, ob 16:00 prisrčno vabimo vse zainteresirane v Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15 – organiziramo namreč pravi muzejski informativni dan! Predstavili bomo naše delo, to pa bo tudi čudovita priložnost za vsa vprašanja glede dela v muzeju in priložnost, da se udeleženci odločijo, ali smo prava izbira za njih. (Zainteresirane prosimo, da nam svojo udeležbo sporočijo na: prijava@mgml.si)

Prijave na delovna mesta bomo zbirali do 18. februarja na elektronskem naslovu prijava@mgml.si.

Med 15. in 24. februarjem bomo zainteresirane povabili na razgovor, v marcu pa bomo za izbrane kandidatke in kandidate izvedli izobraževanje s področja muzejskega dela, učinkovite komunikacije, vodstvenih veščin in muzejske pedagogike.

Za bolj podrobne informacije in natančnejša navodila se zainteresirani lahko obrnejo na našo spletno stran: https://mgml.si/sl/mestni-muzej/novice/1289/iscemo-vodice-in-animatorje-za-pedagoske-in-andragoske-programe-v-mestnem-muzeju-ljubljana-in-plecnikovi-hisi/

Za dodatne informacije smo vedno dosegljivi na prijava@mgml.si  ali na telefonski številki 01 24 12 506 od ponedeljka do petka med 8. in 14. uro.

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - uradne ure (29. 3. - 3. 5.)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za arheologijo, 29.4.-3.5.

Oddelek za klasično filologijo

Gostujoča predavanja o Kavafisu: prof. Katerina Kostiou z Univerze v Patrasu