Vabilo na 40. simpozij Obdobja: Slovenska poezija

Vabljeni na 40. mednarodni slovenistični znanstveni simpozij Obdobja z naslovno temo Slovenska poezija, ki bo med 17. in 19. novembrom 2021 potekal preko aplikacije Zoom na povezavi (ID: 922 8301 2130). Prireditev, ki bo potekala v organizaciji Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik pri Oddelku za slovenistiko Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, bo v sredo, 17. novembra 2021, ob 9.00 odprla predsednica 40. simpozija Obdobja, doc. dr. Darja Pavlič, udeležence pa bodo nagovorili: rektor Univerze v Ljubljani, prof. dr. Gregor Majdič, dekanja Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, predstojnica Oddelka za slovenistiko UL FF, prof. dr. Mateja Pezdirc Bartol, in predstojnik Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik, prof. dr. Marko Stabej.

Na simpoziju bo svoje prispevke predstavilo 78 raziskovalcev in raziskovalk iz Slovenije, Avstrije, Bolgarije, Češke, Hrvaške, Italije, Nemčije, Poljske, Rusije, Severne Makedonije, Slovaške, Srbije, Ukrajine in Združenih držav Amerike, razmišljali pa bodo o literarnih vrstah, zvrsteh, oblikah in žanrih, avtorskih poetikah in literarnih smereh, interpretacijah, družbenih vlogah, jezikovnih in slogovnih analizah slovenske poezije, slovenski poeziji v šoli, medijih in vrednotenju slovenske poezije, recepciji slovenske poezije v tujini, prevodih iz slovenščine in vanjo ter o primerjalnih temah.

Program tridnevnega 40. simpozija Obdobja najdete na povezavi, za dodatne informacije so na voljo na e-naslovu damjan.huber@ff.uni-lj.si ali na telefonski številki 041 341 830. Kot poslušalci se lahko simpozija udeležite brez plačila kotizacije.

Knjižnica Oddelka za pedagogiko v petek, 19. 3. 2024

Knjižnica Oddelka za sociologijo v petek, 29. 3. 2024

Uradne ure tajništva (25. 03. - 29. 03. 2024)

Oddelek za klasično filologijo