Vabilo na prvo predavanje v seriji DŠPK o duševnem zdravju

Že več kot leto dni se spopadamo z epidemijo, študentsko življenje pa se je za dolge mesece ustavilo na Zoomu, v nezanesljivih študijskih, finančnih in bivalnih situacijah: kaj to pomeni za duševno zdravje študentov in kako se lahko spoprimejo z izzivi, ki jih prinaša iz dneva v dan spreminjajoče se študijsko okolje? Raziskava, narejena pri nas (NIJZ, Univerza na Primorskem in Filozofska fakulteta UL), kaže, da kar 89 % študentov doživlja depresijo in anksiozna stanja.

V seriji dveh predavanj, namenjenih odprtju dialoga o duševnem zdravju študentov med epidemijo, bo za DŠPK kot prvi spregovoril izr. prof. dr. Robert Masten z Oddelka za psihologijo FF UL.

Dr. Masten na Oddelku predava klinično psihologijo, je trenutni vodja Katedre za klinično psihologijo in psihoterapijo, prav tako pa je devet let (2008–2017) vodil Študentsko psihološko svetovalnico FF UL. Študentom bo predstavil svoja opažanja s področja duševnega zdravja v zadnjem letu, spregovoril o možnostih pomoči pri spopadanju s stiskami in kako smo lahko v oporo kolegom in svojcem, odgovarjal pa bo tudi na vprašanja študentov.
Vabljeni!

Povezava do FB dogodka: https://www.facebook.com/events/809368509978154?active_tab=about

ZOOM povezava:
Meeting ID: 915 5923 6979

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Referat, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Prijava na MEM Summer Summit

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani, Pedagoška enota za šport

Možnost brezplačnega preverjanja telesnih zmogljivosti - SLOfit odrasli

Oddelek za geografijo

Študentska konferenca o trajnostnem razvoju v okviru zveze EUTOPIA - Zadnji poziv za prijave

Odpoved predavanj pri red. prof. dr. Muršiču