Prehod v odraslost: sodobni trendi in raziskave

Urednik:
Maja Zupančič, Melita Puklek Levpušček

Monografija Prehod v odraslost: trendi in raziskave prikazuje najnovejše izsledke teoretskega in empiričnega znanstvenoraziskovalnega dela o mladih v postmodernih družbah, ki niso več mladostniki, pa tudi še niso odrasli. Pri tem se posebej osredotoča na mlade v evropskih kulturnih okoljih, njihove psihološke značilnosti ter izbrano aktualno problematiko v tem razvojnem obdobju. V posameznih poglavjih avtorji obravnavajo merila odraslosti in razlikovalne značilnosti prehoda v odraslost v različnih evropskih regijah, predstavijo kritiko koncepta oz. kasneje teorije prehoda v odraslost, pojasnjujejo podaljšano psihološko osamosvajanje mladih v odnosu do staršev, njegovo merjenje ter razvoj novega pripomočka slovenskih avtorjev, ki so ga oblikovali specifično za to razvojno obdobje. Posebna pozornost je namenjena različnim vrstam razvojnih sprememb v osebnostnih lastnostih pri mladih na prehodu v odraslost, saj so spremembe prav v tem razvojnem obdobju razmeroma največje.

Leto izida: 2018

Tip vezave: mehka vezava

ISBN: 978-961-06-0033-6

Zbirka: Razprave FF